Anasayfa Faaliyetler

UR-GE PROJESİNİN İLK YURTDIŞI FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

UR-GE PROJESİNİN İLK YURTDIŞI FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

T.C. Ekonomi Bakanlığı'nı tarafından desteklenen ve Zile TSO tarafından yürütülen Gıda ve Gıda Makineleri UR-GE Projesinin ilk yurtdışı faaliyeti gerçekleştirildi.

Proje onaylandığında Türkiye’de aktif olarak yürütülen ilk ilçe projesiydi. İki yılın geride bırakıldığı projede, proje iştirakçisi firmalar 1554 saat eğitim/danışmanlık aldı. Son yılına başlanan projenin ilk yurtdışı faaliyeti ise, 21-24 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Proje iştirakçisi firmaların talepleri doğrultusunda, Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen ve prestijli fuarlar arasında gösterilen “Anuga Food Tech. Fuarı”na katılım sağlandı. İki günlük fuar katılımı sırasında; birçok iş görüşmesi gerçekleştirilmesinin yanı sıra, sektörün yenilik ve fırsatları değerlendirildi.

Ayrıca Düsseldorf Ticaret Müşavirliği’ne süreç boyunca sağladıkları tüm destek ve yardımlar için teşekkür ziyaretinde bulunuldu. Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleştirilen ziyarette; Almanya’daki Türk yatırımları, ihracat ortamı, işbirliği fırsatları ve sağlanan destekler hakkında uzun bir sohbet gerçekleştirildi. Düsseldorf Ticaret Müşaviri Sayın Mustafa Hilmi Aşkın “Bir ilçe projesinin UR-GE Desteği almasının çok başarılı bir çalışma olduğunun ve bugün bu ekiple burada olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunun” altını çizdi. Zile TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necati Bice’nin yöresel ürünlerle hazırlanan hediyelikleri sunması ile ziyaret sonlandırıldı.

Fuar sonrası yapılan görüş ve geri dönüşlerde firmalar memnuniyetlerini dile getirirken, bir sonraki ziyaretin Kuzey Afrika pazarına ikili iş görüşmesi olarak gerçekleştirilmesi planlanıyor. 27.03.2018